Americká nebankovní hypotéka

Chcete spotřebitelský úvěr, který má nízký úrok podobné hypotéce, a přesto peníze z půjčky můžete použít na cokoliv? Volte americkou hypotéku. V poslední době je u nás velmi oblíbená.

Co je to americká hypotéka

Americká hypotéka představuje neúčelovou půjčku, kterou si může vzít každý klient, kterému je více než 18 let a má možnost ručit nemovitostí.

Americká hypotéka pochází z USA, kde zaznamenala velký boom a rozšířila se i do dalších zemí. V současné době je velmi oblíbená i u nás.

Americkou hypotéku můžete využit na bydlení, nákup nemovitosti, vybavení domácnosti, refinancování stávajících úvěrů, ale i na dovolenou, koupi auta, podnikání...Zkrátka na cokoliv.

Minimální výše úvěru u americké hypotéky se pohybuje kolem 200 tisíc Kč. Záleží na konkrétním poskytovateli. Maximální hranice je různá. Často není u některých bankovních subjektů vůbec omezená.

Splatnost americké hypotéky je stejně jako u klasické hypotéky několik let. Jde tedy o dlouhodobý úvěr. Minimální úroková sazba se pohybuje kolem 6 - 8% procenty ročně.

Rozdíl mezi americkou hypotékou a normální je také v tom, že když zastavujete nemovitost u klasické hypotéky, dostanete až 100% ceny zastavené nemovitosti. U americké hypotéky to je maximálně kolem 70% ceny. U americké hypotéky také nelze počítat s daňovým odpočtem úroků od základu daně z příjmu. Počítejte rovněž s vyššími poplatky, než které se pojí s běžným spotřebitelským úvěrem.

Výhody americké hypotéky

Americká hypotéka má celou řadu výhod, pro které je čím dál oblíbenější. Lidem vyhovuje její poměrně nízký úrok, ale zároveň zde máte možnost vzít si peníze na cokoliv. Představuje tak velmi výhodný spotřebitelský úvěr.

Americká hypotéka vám umožní získat peníze na cokoliv bez nutnosti dlouhodobě spořit. Úvěr lze předčasně splatit bez sankcí, nevyžaduje životní pojištění, nemusíte si zakládat nový bankovní účet a nemovitost s americkou hypotékou můžete kdykoliv prodat. Další výhody stanovují konkrétní poskytovatelé, kterými jsou banky, ale v poslední době jsou oblíbené i nebankovní hypotéky. Dejte si však pozor na jejich poskytovatele. Jsou různí a ne všichni jsou seriózní.