Nebankovní půjčky pro podnikatele jsou půjčky určené přímo lidem, kteří podnikají. Nejsou to pouze podnikatelé, ale také živnostníci a OSVČ. Podíváme se těmto půjčkám blíže na zoubek.

 

Půjčky pro podnikajicí osoby

Podnikatelé se často dostávají do situace, kdy nemají dostatek peněz a potřebují peníze půjčit. Na začátku si často půjčují u bank, ale po čase jim banky nechtějí půjčovat a tak se pak obrací i na nebankovní společnosti. A právě na nebankovní půjčky pro podnikatele je zaměřený dnešní článek.

Nebankovní půjčky pro podnikatele od nebankovní společností

Nebankovní půjčky pro podnikatele poskytují různé nebankovní společnosti. Na Českém trhu působí jak velké nebankoní společnosti, tak malé a malinké nebankovní společnosti. Je třeba se obracet pouze na ty velké a zavedené nebankovní společnosti. U malých nebankovních firmiček je velké riziko, že by jste se mohly docela dost finanční spálit.

Výše obratu a registr dlužníků

Nebankovní společnosti často zajímá vyše obratu podnikatele, podle výše obratu je také stanovena výše maximální půjčky. Ale tyto kritéria má každá nebankovní společnost nastavené trošku jinak. Registr dlužníků je prověřován u velkých nebankovních společností, u malých nebankovních společností se často můžete setkat s tím, že vůbec nepožadují nahlédnutí do registru dlužníků.

Výše úrokové sazby a podmínky půjček

Určitě by jste však měly počítat s tím, že výše úrokové sazby bude o dost větší než u klasických podnikatelských půjček u banky. Nebankovní sektor je prostě o hodně dražší než bankovní sektor, s tím je prostě třeba počítat. Celkově podmínky u nebankovek jsou horší než v bankovním sektoru.